Alkohole na wesele

Alkohole na wesele
10

Wesele to dość kosztowny wydatek. Najwięcej pieniędzy i jednocześnie uwagi Młoda Para przywiązuje do miejsca, gdzie ma odbyć się uroczystość, czyli do sali weselnej. To w końcu tutaj ma odbyć się wesele, które zapadnie w pamięć wszystkim gościom, więc wiadomo, że musi być ono idealne. Nie mniej uwagi przywiązuje się do muzyki, czyli do wyboru najlepszego zespołu weselnego po słońcem, czy też do ślubnego fotografa, który musi to wszystko na spokojnie ogarnąć.

cudne okazjeWydawać by się mogło, że to byłoby na tyle jeśli chodzi o najtrudniejsze i najbardziej zaprzątające głowę elementy organizacji ślubu i wesela. Jest jednak jeszcze jeden element, który często zaprząta głowę, głównie tą męską, czyli alkohol i napoje. O ile kwestia jedzenia jest poniekąd uwarunkowana cateringiem z restauracji, w której rezerwujecie salę, o tyle alkohole na wesele raczej organizujecie sobie sami. Pomijamy tutaj kwestię symbolicznej lampki szampana, którą zawsze na tak zwany koszt firmy proponują nam właściciele domu weselnego.

I tutaj zaczynają się pytania - ile alkoholu na wesele kupić? jakie alkohole na wesele są najlepsze? i w końcu - gdzie kupić tani alkohol na wesele?

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest raczej prosta. Ilość alkoholu na wesele musicie przeliczyć mniej więcej tak, aby na każdego z gości przypadła połowa butelki (pół litra) i do tego doliczyć dziesięć zapasowych, aby być pewnym że nie zabraknie. Oczywiście nie każdy z gości pije, dlatego połowa butelki na jedną osobę wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

Odpowiedź na drugie pytanie jest wbrew pozorom jeszcze łatwiejsza - najlepsze alkohole na wesele to takie, które sami lubicie. Jeśli więc jesteście koneserami dobrego wina to bądźcie pewni, że znajdzie się spora grupa osób, która chętnie będzie popijać czerwone lub białe wino. Jeśli lubicie whisky to dobrze jest zainwestować chociaż w dwie lub trzy butelki tego złotego trunku. Dobrym pomysłem jest także klasyczne, ale dobre jakościowo piwo, które goście weselni będą mogli sobie sami nalewać. Pomysł z kupowaniem takich alkoholi na wesele, które sami lubicie jest o tyle dobry, że jeśli nawet zostanie Wam spora jego ilość to będziecie mieć niezły zapas na romantyczne wieczory we dwoje.

Odpowiedź na trzecie pytanie też wydaje się prosta, chociaż niekoniecznie taka oczywista. Tani alkohol na wesele na pewno zakupicie na hurtowni lub w hipermarketach, gdzie często wprowadzane są liczne promocje na wysokoprocentowe napoje. Tutaj kwestia samej wódki ma ogromne znaczenie. Najlepiej nie mieszać jej marek i zakupić wszystkie butelki od jednego producenta, wówczas cena na hurtowni może być sporo niższa. Pamiętajcie, że wódka przyda Wam się również na bramy weselne, czy na prezent dla gości, czyli tak zwaną szyszkę weselną, stąd jej ilość musi być dobrze oszacowana jak chociażby w powyższym przykładzie.

alkohole na wesele

źródło: google

Jeśli już ilość i jakość macie przemyślaną to warto także pokusić się o etykiety na alkohol lub o zawieszki na butelki. Na takich elementach można umieszczać zabawne wierszyki, albo po prostu datę ślubu i Wasze imiona. Taka papeteria może być idealnym dopełnieniem całości dekoracji ślubnych, więc dobrze jest powierzyć zadanie na przykład nam, a my pomożemy skompletować wszystko w jedno.