Biżuteria ślubna i dodatki

Biżuteria ślubna i dodatki
14

Panna Młoda to osoba, zwracająca wzrok przybyłych gości na siebie. Nie trzeba zatem wybierać bardzo ozdobnych dodatków ślubnych, bo często sama suknia jest na tyle bogata, że stanowi już dużą ozdobę. Aby jednak cały strój miał dopełnienie to warto dobrze przemyśleć i dobrać biżuterię ślubną nie tylko do kreacji, ale także do rysów twarzy.

cudne okazjePrzede wszystkim należy pamiętać, że biżuteria ślubna powinna być kupowana w momencie gdy przyszła Panna Młoda posiada już suknię ślubną. Łatwiej bowiem jest dobrać dodatki ślubne gdy mamy już najważniejszą rzecz przed oczami. Wszelkie naszyjniki ślubne powinno się dobierać do kształtu dekoltu sukni. Jeśli suknia ma dekolt w kształcie litery V to i naszyjnik powinien się układać w ten sam kształt aby "nie gryzł" się on z całością. Biżuterie ślubne najlepiej dobrać do sukni, której góra to gorset a więc mamy w całości odsłonięty dekolt i plecy. W takim przypadku idealne są naszyjniki różnego rodzaju - krótkie, dłuższe, z wisiorkiem lub bez. To z czego wykonane są naszyjniki zależy od samej Panny Młodej. Jeśli lubi złoto to wszystkie dodatki powinny być w tym samym odcieniu podobnie jak ze srebrem. Jeśli zaś decyduje się na perły, chociaż przesądy ślubne mówią o nich niezbyt korzystnie, to wszystkie dodatki powinny być do siebie podobne aby stanowiły spójną całość.

Przy wyborze biżuterii nie tylko suknia ślubna i jej wykończenie ma znaczenie, ale także ślubna fryzura. Tutaj ma ona tym większe znaczenie, gdyż w grę wchodzą także kolczyki, które niestety nieodpowiednia fryzura może przysłonić, chyba że wybieramy te skromniejsze, które nie muszą być bardzo eksponowane. Jeśli jednak podobają Wam się długie kolczyki to włosy powinny być spięte a nie rozpuszczone. Kolczyki powinny być dobrane do kształtu twarzy. Do twarzy owalnej nie powinno się zakładać długich kolczyków, gdyż te niepotrzebnie jeszcze bardziej ją wydłużają. Najlepsze w takich przypadkach będą albo kolczyki krótkie albo na wkręty. Długie kolczyki natomiast świetnie będą wyglądać u Panny Młodej, która ma twarz okrągłą.

biżuteria ślubna

źródło: google

Często Panny Młode decydują się na biżuterię ślubną we włosach w postaci eleganckich wsuwek, szpilek, czy diademów. Pamiętajcie jednak, aby zachować pewien umiar, gdyż skromna Panna Młoda prezentuje się zdecydowanie lepiej niż ta, która ozdobi się wszystkimi możliwymi dodatkami. Jeśli diadem, to rezygnujcie z długich kolczyków, a jeśli ogromna kolia to kolczyki również dopasujcie wielkością i na przykład zrezygnujcie z bransoletki.