Co zamiast kwiatów na ślubny prezent?

Co zamiast kwiatów na ślubny prezent?
22

Zbliża się data ślubu kogoś z rodziny lub Waszych znajomych, ale bukiet kwiatów chociaż i piękny lekko się opatrzył? Co zamiast kwiatów na ślubny prezent możesz zatem podarować Młodej Parze, z której będą na pewno zadowoleni? Jest kilka ciekawych pomysłów, które postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu.

co zamiast kwiatów na ślubny prezentPrzyszła Para Młoda często już na etapie tworzenia zaproszeń ślubnych prosi o zamieszczenie wewnątrz takowego zaproszenia dodatkowej informacji o tym, że zamiast kwiatów preferują na przykład zabawki, które później przekażą na wskazany Dom Dziecka lub produkty takie jak karma dla zwierząt aby później przekazać ją na schronisko. Są też tacy, którzy zamiast kwiatów na ślubny prezent chcą dostać butelkę dobrego alkoholu. Jeśli jednak takiej informacji nie mamy musimy sami jako goście zdecydować co podarować przyszłym Nowożeńcom. I mimo tego, że kwiaty chyba każdy lubi to jednak ich wadą jest to, że nie są trwałe i szczególnie kwiaty cięte dość szybko tracą swój urok. Z uwagi na to, że ceny bukietów kwiatów to przeważnie kilkadziesiąt złotych można zatem śmiało w tej kwocie zakupić coś zupełnie innego i oryginalnego. Co zamiast kwiatów na ślubny prezent możemy w takim razie podarować?

Ostatnio dość często goście zamiast pieniędzy w kopercie decydują się na zamieszczenie pliku kuponów lotto. To ciekawy pomysł, szczególnie jeśli kuponów z wybranymi już liczbami jest kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt. Wówczas na pewno trafi się jakaś wygrana choćby symboliczna. Wszak, żeby wygrać trzeba grać!

Prezentem, który doskonale odnajduje się przy każdej uroczystości, a obecnie także i na ślubach, są książki. W tym przypadku jednak warto wcześniej dogadać się z Młodą Parą aby nie doszło do sytuacji gdzie w prezencie dostaje kilka egzemplarzy tej samej pozycji, aczkolwiek i taki problem to nie problem.

Podobnie jak książki sytuacja wygląda w przypadku prezentu w postaci płyt CD, płyt winylowych czy DVD. Kolekcje takich produktów to fantastyczny pomysł szczególnie wtedy jeśli dobrze znamy upodobania Nowożeńców i jesteśmy w stanie trafić w ich gusta tak muzyczne jak i filmowe.

Prawdopodobnie Młoda Para w momencie ślubu ma już zarezerwowany wyjazd na miesiąc miodowy, ale dobrym pomysłem jest przy okazji obdarowanie ich jakimś ciekawym bonem lub voucherem na przykład na kilkudniowy pobyt w spa lub innym ciekawym miejscu, tym bardziej że takie bony mają często równowartość kwoty którą zamieszaliśmy umieścić w kopercie.

Jeśli jednak wolicie klasyczne podejście do tematu i decydujecie się na kwiaty to proponujemy wybrać te doniczkowe, szczególnie jeśli data ślubu przypada na miesiące letnie kiedy to upały dają się we znaki ludziom a co dopiero ciętym kwiatom, których żywotność może sięgać zaledwie kilku dni i to w dobrych dla nich warunkach.

co zamiast kwiatów na ślubny prezent

źródło: google

Jeśli jesteście gośćmi i chcecie być oryginalni to przemyślcie dobrze Wasz prezent, natomiast jeśli jesteście przyszłymi Nowożeńcami to warto w tym miejscu nadmienić, że prosząc swoich gości o to co chcemy zamiast kwiatów do niczego ich nie zmuszamy, a tylko sugerujemy i jeśli ktoś będzie chciał wręczyć kwiaty to nic nie stoi na przeszkodzie. W ten sposób żadne z przybyłym nie poczuje się ani urażony ani zdezorientowany, że podarował coś czego Młoda Para nie chciała.