Krawat czy mucha do ślubu?

Krawat czy mucha do ślubu?
7

Wydawać by się mogło, że mężczyźni przywiązują zdecydowanie mniejszą uwagę do tego co ubrać w dniu ślubu. Męskie dylematy pojawiają się w momencie gdy przychodzi do wyboru dodatków i zadają sobie pytanie co wybrać - krawat czy mucha do ślubu? W gruncie rzeczy to od wyboru ubioru zależy który z tych elementów garderoby będzie najlepiej pasował.

cudne okazjeMuszka do ślubu idealnie nadaje się w klasycznym zestawieniu z frakiem lub smokingiem, do których z kolei krawat wręcz nie pasuje. W związku z tym klasyczny krawat najlepiej komponuje się z garniturem. Pamiętajmy jednak, że dzień ślubu to wyjątkowa okazja więc jeśli nigdy nie nosiłeś muchy to może warto w taki dzień ją założyć. Z drugiej jednak strony nie każdy w niej będzie czuł się dobrze, dlatego trzeba wcześniej się z nią oswoić.

Oprócz łączenia muchy lub krawatu z garniturem lub smokingiem jest jeszcze kwestia postury przyszłego Pana Młodego. Jeśli ma on troszkę pełniejszą twarz i więcej ciała to mucha jeszcze bardziej podkreśli te cechy, co oznacza że wybranie jej nie do końca będzie dobrym pomysłem. Wygląd wysmukli natomiast krawat o klasycznej szerokości, gdyż ostatnio modne śledziki mogą zaburzyć proporcje ciała.

Jeśli decydujecie się na krawat do ślubu to możecie pokombinować w kwestii jego koloru i dopasować go do dodatków, które wybiera przyszła Panna Młoda. Dobrze wyglądają odcienie purpury, ale już czerwony za bardzo przykuwa uwagę. Jeśli zaś chodzi o muchę to możesz wybierać wśród wielu wzorów jak chociażby mucha w paski, czy kropki, ale jest to dość odważne rozwiązanie, dlatego jej klasyczna wersja będzie najbezpieczniejsza.

Nie tylko krawat czy mucha do ślubu są elementami garderoby, które można wybrać. Wśród męskich dodatków ślubnych znajduje się także musznik, plastron lub fular. Musznik to elegancki dodatek stroju Pana Młodego, który ostatnimi czasy zdobył dość sporą popularność. Świetnie pasuje tak do garnituru jak i do smokingu. Jest to krótki krawat, którego końce są ściągnięte w szpic. Samo wiązanie nie jest proste, ale w sklepach są do nabycia już gotowe muszniki, które wystarczy tylko przypiąć. Z kolei plastron jest dłuższy niż musznik, a ponadto jego końce kończą się prosto. Nosi się go koniecznie z kamizelką, gdyż po zawiązaniu nadal sięga do spodni. Innym rozwiązaniem jest fular, z którego korzystają odważniejsi mężczyźni. Jest to elegancka, ozdobna chusta, noszona przy lekko rozpiętej koszuli, która z kolei doskonale wpasowuje się w surdut.

krawat czy muszka do ślubu

źródło: google.pl

Jak widzicie, to jaki dodatek ślubny wybierzecie zależy w dużej mierze od samego stroju, ale też od postury Pana Młodego. To od Was jednak zależy, czy decydujecie się na klasykę i ubierzecie krawat, do którego jesteście przyzwyczajeni, czy jednak będziecie bardziej oryginalni i pójdziecie krok naprzód.