PANTONE kolor roku 2016

PANTONE kolor roku 2016
27

Firma PANTONE, zawsze pod koniec bieżącego roku, prezentuje kolejny kolor, który w roku przyszłym będzie sezonowym hitem. PANTONE kolor roku 2016 uznaje po raz pierwszy dwa odcienie, a będzie to Rose Quartz i Serenity. Oznacza to, że w przyszłym roku królować będą kolory pastelowe.

PANTONE kolor roku 2016Delikatne róże i błękity idealnie odnajdą się na takich okazjach jak chociażby śluby, w dodatkach do sukien ślubnych czy dekoracjach sal weselnych, makijażach, a także w elementach papeterii ślubnej. Nasza pracownia artystyczna również z tego powodu stworzy projekty odpowiadające przyszłym trendom, które wyznaczył PANTONE kolor roku 2016.

Przypomnijmy, że kolorem roku 2015 było połączenie bordo i brązu, czyli odcień Marsala. Królował on nie tylko w modzie i dodatkach, ale także w kosmetykach - cienie do powiek, szminki, czy lakiery do paznokci. Czy w takim razie Rose Quartz i Serenity również zapełni wszystkie możliwe dziedziny i nada kierunek, w którym będą podążać projektanci? Według nas nie może być inaczej!

Być może wielu z Was pomyśli że wybrane kolory nie każdemu się spodobają, ale zdaniem Pantone Color Institute zarówno róż jak i błękit można spokojnie łączyć z innymi kolorami jak szarości, brązy, zielenie, czy nawet żółcie. Naszym zdaniem kolory te znajdą wielu zwolenników. Cudne Okazje natomiast obiecują ze swojej strony, że już niedługo przedstawimy Wam nasze propozycje na papeterię ślubną w tych odcieniach.

pantone kolor roku 2016

źródło: google

Pastelowe kolory idealnie odnajdują się w dodatkach ślubnych takich jak papeteria ślubna, czy nawet kwiaty na ślub. Takie odcienie będą pasować zarówno na uroczystości ślubne na wiosnę jak i na zimę, dlatego też według nas wybrane przez Pantone Color Institute kolory roku 2016 to strzał w dziesiątkę!