Pierwszy taniec

Pierwszy taniec
16

Najważniejszy moment każdego wesela to niezaprzeczalnie pierwszy taniec. Dlaczego? Ponieważ wszystkie oczy skierowane są na Młodą Parę i to nie w taki sposób jak przez całe wesele, ale tylko i wyłącznie na nich gdyż tylko oni zajmują parkiet weselnej sali, zaś goście są tylko obserwatorami.

cudne okazjeDla jednych jest to jedna z najbardziej romantycznych chwil, a dla innych jedna z tych najmocniej stresujących. Dlatego pierwszy taniec powinien być odpowiednio wcześniej zaplanowany i chociaż w najmniejszym stopniu przećwiczony. Najważniejsze, aby wybrać odpowiednią muzykę i styl tańca - nie wszyscy bowiem dobrze czują się w tradycyjnym walcu.

Nie każdy z nas umie tańczyć, więc aby zyskać nieco pewności siebie podczas pierwszego tańca warto przemyśleć kwestię nauki w szkole tańca. Naszym zdaniem to doskonała okazja na spędzenie wolnego czasu w sposób aktywny i pożyteczny, bo przecież nauka tańca pozostanie Wam na dłużej.

Szkoły tańca organizują mnóstwo kursów dla przyszłych Nowożeńców zarówno w formie zajęć grupowych jak i indywidualnych. Kwestia wyboru piosenki podczas, której będziecie tańczyć powinna należeć do Was, ale może w tym pomóc także instruktor. Z reguły jednak piosenka na pierwszy taniec jest wybierana na podstawie wspólnych upodobań lub miłych skojarzeń z konkretnym utworem. Parom, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tańcu raczej poleca się proste układy do spokojnych piosenek. Jeśli jednak macie poczucie rytmu i taniec jest Waszym żywiołem, to ciekawym pomysłem jest zdecydowanie się na specjalnie ułożoną i bardziej złożoną choreografię, która na pewno zachwyci przybyłych gości.

Nauka pierwszego tańca powinna się zacząć przynajmniej na kilka miesięcy przed ślubem. Jeśli jednak nie macie za wiele czasu to warto przemyśleć kwestię zajęć indywidualnych aby wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę tańca. Jeśli chodzi o styl tańca to najbardziej popularne są wciąż tańce tradycyjne jak walc wiedeński, czy walc angielski, a także tango. Wiele Młodych Par wybiera na swój pierwszy taniec tańca latynoamerykańskie jak rumba , czy samba. Obecnie coraz modniejsze staje się wybieranie zumby jako rytmiczny i pełen energii taniec łączący w sobie tanie latynoamerykański i elementy fitnessu. Zumba jest idealna aby zaangażować wszystkich gości w taniec także ten pierwszy. Warto więc przemyśleć w czym będziecie się czuć najlepiej.

pierwszy taniec

źródło: google

Pierwszy taniec może być także okraszony innymi atrakcjami jak na przykład wystrzelone płatki róż, bańki mydlane, balony z helem, konfetti, czy zimne ognie lub specjalny dym dodający scenerii wspaniałego charakteru. I pamiętajcie! Jeśli nie lubicie być w centrum uwagi zbyt długo to dajcie znać swoim gościom weselnym aby pomogli Wam i weszli na parkiet razem z Wami.