Riley – wynajem samochodów

Riley – wynajem samochodów
28

Samochody zabytkowe to ostatnimi czasy bardzo popularna forma uatrakcyjnienia wszelkiego rodzaju uroczystości. Jednym z naszych pojazdów jest samochód Riley 42S z 1952 roku. Został on wyprodukowany w fabryce Riley Motors Ltd. w Cowley, Oxford i sprowadzony przez nas z Irlandii w celu gruntownego odrestaurowania, które trwało około roku czasu.

cudne okazjeMarka Riley początkowo produkowała rowery, jednak wraz z postępem technicznym zaczęto wytwarzać samochody, stając się tym samym pionierem motoryzacji w Wielkiej Brytanii. Riley Motors Ltd. postawiła w swej produkcji na samochody sportowe z nisko zawieszonym nadwoziem i taki też jest nasz pojazd.

Samochody te miały wielu zwolenników tak w Wielkiej Brytanii jak i całej Europie. Posiadały silnik z dwoma walkami rozrządu i jak na tamte czasy miał doskonałe przyśpieszenie oraz zakres prędkości. Późniejsze samochody tej marki miały zdecydowanie większe jednostki napędowe o stosunkowo większym skoku tłoków, jednak brakowało im już tego charakteru, który posiada model Riley 42S.

Trzeba przyznać, że samochód ten wzbudza niesamowity zachwyt wśród przechodniów. Jego sportowa sylwetka cieszy oko tak starszych jak i młodszych obserwatorów, a zdjęcia przy nim wykonane są niczym wehikuł czasu - odpowiednia stylizacja sprawi, że wszelkie uroczystości nabiorą wspaniałego charakteru tamtych lat. Zobacz także nasz drugi samochód zabytkowy - Rover - który także przypomina swoim wyglądem dawne czasy.