Rover – wynajem samochodów

Rover – wynajem samochodów
26

Rover P3 z 1949 roku został wyprodukowany przez firmę Rover Co. Ltd. w Solihull, Birmingham, Wielkiej Brytanii. Został przez nas sprowadzony i odrestaurowany w najdrobniejszych szczegółach tak, aby jak najbardziej odzwierciedlał swój oryginał.

cudne okazjeFirma Rover, jak większość firm produkująca samochody, zaczynała swoją działalność od wytwarzania rowerów, z tą różnicą że w tym przypadku nazwa pozostała bez zmian. Pierwsze powojenne modele były wyprodukowane w 1948 roku i w zasadzie niewiele odróżniały się od swoich starszych braci. Model P3 był szerszy od swojego poprzednika i zbudowany na nowym, krótszym podwoziu na stalowym nadwoziu. Przednia część samochodu stylizowana była zgodnie z trendami amerykańskimi zaś reszta była typowo angielska, na co miłośnicy motoryzacji na pewno zwrócą uwagę.

Samochody Rover miały swoich zwolenników zarówno w Europie jak i na całym świecie, co może świadczyć o wysokiej klasie jaką prezentował ów pojazd. Wnętrze pojazdu to jasne skórzane fotele oraz drewniane wykończenia, które zostały wykonane ręcznie. Pojazd ten posiada bardzo oryginalne kierunkowskazy, które zawsze wzbudzają zainteresowanie wśród przechodniów.

Samochód Rover P3 z pewnością wyróżnia się z tłumu, dzięki czemu każda uroczystość w której bierze udział staje się jeszcze bardziej spektakularna, uzupełniając tło każdego wykonanego zdjęcia. Zobacz także nasz drugi samochód zabytkowy - Riley - który także przypomina swoim wyglądem dawne czasy.