Ślub na święta

Ślub na święta
31

Planujecie swoje wesele i zastanawiacie się, czy ślub na święta to dobry pomysł? Naszym zdaniem jak najbardziej tak! Za tym przemawia wiele argumentów, przede wszystkim wspaniała świąteczna i rodzinna atmosfera oraz zimowy i śnieżny klimat. Niestety o śnieg ostatnimi czasy nie jest łatwo, co nie zmienia faktu, że święta to czas magiczny więc na ślub w tym okresie decyduje się wiele par.

ślub na świętaWśród argumentów na to aby wziąć ślub na święta znajduje się również to, że świąteczne dekoracje stwarzają naturalne tło do fotografii ślubnej, więc zdjęcia będą wyjątkowe i inne niż wszystkie. Ponadto dekoracje sali weselnej, czy kościoła również mogą nawiązywać do świąt Bożego Narodzenia. Choinki, kolorowe światełka, stroiki z szyszek czy inne charakterystyczne dekoracje na pewno sprawią, że atmosfera zrobi się jeszcze bardziej ciepła i rodzinna.

Jeśli decydujecie się na ślub na święta to możecie brać pod uwagę również to czy nie wprowadzić do menu nieco świątecznych potraw, a wśród drinków mogą znaleźć się na przykład rozgrzewające i aromatyczne grzańce z goździkami i pomarańczą lub inne tego typu koktajle. Jako słodkie przekąski można zaproponować pyszne pierniczki, które mogą być również pomysłem na prezent dla gości weselnych.

Panna Młoda, która pragnie wziąć ślub w zimie powinna skorzystać z zimowego delikatnego makijażu, a także skorzystać z dodatków takich jak bolerka, czy rękawiczki. Również kwiaty na ślub powinny być dopasowane do świątecznego klimatu, gdyż właśnie wszystko razem będzie stanowić idealną całość. Kwiaty z dekoracjami z szyszek lub białe róże, czy nawet gwiazdy betlejemskie w kolorze czerwonym dodadzą niepowtarzalnego klimatu całej uroczystości.

ślub na święta

źródło: google

Mimo wielu pozytywnych argumentów płynących z decyzji o wzięciu ślubu w święta Bożego Narodzenia, należy też mieć świadomość tego że okres świąteczny to dość oblegany termin, więc rezerwacja terminu powinna nastąpić ze zdecydowanie większym wyprzedzeniem niż w przypadku innych dat. Warto także brać pod uwagę ciepłe okrycie wierzchnie a także zimowe obuwie, przynajmniej na czas ceremonii ślubnej. Śluby to jednak tak piękne wydarzenie, że każda pora roku jest idealna na wejście w nowy etap życia. Wybierzcie zatem termin, który odpowiada Wam najbardziej.