Ślub na wiosnę

Ślub na wiosnę
42

Wiosna to czas odrodzenia i budzenia do życia wszystkiego co na okres zimy zapadło w sen. Ta pora roku, a w szczególności miesiąc maj, kojarzy się również z miłością i stanem zakochania. Zatem decyzja o tym, czy ślub na wiosnę to dobry pomysł powinna być podjęta jak najszybciej!

ślub na wiosnęPrzyszłe Pary Mode często decydują się wziąć ślub wiosną ze względu na przypadające wówczas święta Wielkanocne, które według wszelkich przesądów są najlepszym możliwym terminem na zamążpójście. Ślub na wiosnę, szczególnie tuż po świętach jest również idealny ze względu na dopiero co rozpoczynający się sezon ślubny. Z tego też względu zdecydowanie łatwiej będzie zarezerwować terminy na wynajem samochodów do ślubu, czy rezerwacji wymarzonej sali weselnej. Również fotograf i kamerzysta prędzej znajdą wolny termin w pierwszych dniach od rozpoczęcia sezonu, stąd też cena ich usług może również topnieć jak ostatnie śniegi. Jeśli wybieracie się w podróż poślubną to wiosna jest także dobrym czasem na rezerwacje wycieczek w bardzo atrakcyjnych cenach.

Ślub wiosną to także pole do popisu w kwestii ubioru, ze względu na to że bądź co bądź większość sukni ślubnych jest tak zaprojektowana, że idealnie wpasowuje się w nasz klimat. Oznacza to, że niestety w lecie będzie nam w nich często za gorąco, a w zimie niewystarczająco ciepło. Natomiast na wiosnę wystarczy, że do takiej sukni dobierzemy ładne bolerko lub szal, a do ręki weźmiemy stylową parasolkę i zmiana pogody na pewno Wam nie przeszkodzi, co więcej przesądy ślubne mówią, że według tradycji im bardziej zróżnicowana pogoda w dniu ślubu tym większe szczęście na Was czeka!

ślub na wiosnę

źródło: google

W kwestii fryzury ślubnej Panna Młoda powinna zdecydować się na delikatne i dość luźne upięcia aby jeszcze bardziej podkreślić wiosenny klimat ślubu. Podobnie dobór kwiatów. Najlepiej wybierać takie, które doskonale pasują do tej pory roku jak na przykład tulipany lub wiązanka z bzu. Dekoracje sal weselnych jak i wszelkie dodatki jak papeteria ślubna powinna być w kolorach typowo wiosennych czyli pastelowy róż czy zielenie, choć ta kwestia jest bardzo indywidualna i zależy tylko i wyłącznie od Waszych upodobań.