Ślub w kolorach jesieni

Ślub w kolorach jesieni
Twoja ocena

Wrzesień i październik to miesiące, w których wiele par decyduje się brać ślub nie tylko ze względu na literę R w nazwach ale także ze względu na piękne barwy stanowiące idealne tło dla zdjęć. Ślub w kolorach jesieni inspiruje także do wykonania wspaniałych dodatków ślubnych, zaproszeń, czy bukietu ślubnego. Kwiaty do ślubu bowiem powinny być dopasowane pod kątem obecnej pory roku. I mimo, że Młode Pary decydują się raczej na ślub w lecie, to jesień chociaż niedoceniana ma wiele zalet.

cudne okazjePrzede wszystkim pogoda. Miesiące powakacyjne nie są już tak upalne, ale nie są jeszcze zimne. W kwestii jednak pogody warto się odpowiednio przygotować, gdyż nawet latem bywa ona kapryśna. Ślub na jesień to jednak wyzwanie i wybór odpowiedniej garderoby to ważny element przygotowań do uroczystości o tej porze roku. W zasadzie przyszła Panna Młoda może ubrać taką suknię ślubną, które ubrałaby również  na wiosnę, czy w lecie, nawet z długim trenem. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy tren jest odpinany aby go zbytnio nie pobrudzić, zaś ramiona okryć cieplejszym bolerkiem, swetrem, lub płaszczykiem, chyba że suknia ślubna ma długi rękaw. Można także zrezygnować z welonu i włożyć wianek z jesiennych kwiatów dopasowany do bukietu ślubnego. Jeśli chodzi o buty to wybierajmy raczej te z zakrytymi palcami. Jeśli natomiast chodzi o kolorystykę dodatków to jak przystało na ślub w kolorach jesieni warto skorzystać z tych barw, które podrzuca nam pora roku. Dlatego też płaszczyk, czy buty mogą być inne niż białe - na przykład czerwone, pomarańczowe, czy brązowe. Strój Pana Młodego jest równie ważny i chociaż garnitur pasuje pod każdą porę roku i temperaturę to można śmiało wybierać w kolorach i odcieniach materiału. I tak jak w lecie świetnie spisują się garnitury w kolorze białym i beżowym, tak na jesień idealnym rozwiązaniem będzie kolor granatowy lub szary. Jeśli decydujecie się na ślub późną jesienią to Pan Młody również może wystąpić w dobranym płaszczu a kwiaty w butonierce powinny pasować do bukietu Panny Młodej. Oczywiście nie zapomnijcie o parasolu - tak na wszelki wypadek.

ślub w kolorach jesieni

źródło: google

Dekoracje sali weselnej, kościoła, czy wszelkie dodatki ślubne powinny nawiązywać do pory roku,w której to decydujecie się zawrzeć związek małżeński. Dlatego dobrym pomysłem są dekoracje z suszonych kwiatów, a na stołach mogą pojawić się porozrzucane liście lub małe dynie. Zaproszeni ślubne mogą również być z motywem jesiennym, podobnie jak i cala reszta ślubnej papeterii. Argumentem przeważającym za wyborem jesieni jako pory roku idealnej na ślub jest to, że weselne menu jest zdecydowanie bardziej rozbudowane niż latem. Można zatem wybrać potrawy, które w lecie ze względu na wysoką temperaturę mogły się szybko zepsuć. Tort weselny również może być inspirowany jesienią i jego dekoracje nawiązywać do panującej pory roku. Tak zorganizowane wesele powinno na długo zapaść w pamięci przybyłych gości.