Ślub w lecie

Ślub w lecie
21

Pory roku mają swój niesamowity urok jednak najwięcej przyszłych Nowożeńców wybiera terminy późnowiosenne i letnie. Dlaczego? Głównie ze względu na większą gwarancję idealnej pogody. Jako, że termin i tym samym pora roku jest pierwszym elementem podczas rozpoczęcia przygotować do tego najważniejszego dnia w życiu, warto dokładnie przemyśleć czy bardziej odpowiada nam lato, czy może raczej zima.

ślub w lecieJak już wspomnieliśmy, statystycznie przyszłe Młode Pary wybierają raczej terminy letnie, oczywiście najlepiej te, gdzie miesiąc ma w nazwie słynną literę. Pogoda latem jest mniej psotliwa niż jesienią, co umożliwia dobranie dodatkowych atrakcji na świeżym powietrzu. Gościom weselnym na czas wesela można zapewnić dodatkowe miejsca siedzące na tarasie sali weselnej, co z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią zaczerpnąć nieco oddechu. W końcu to właśnie w lecie można zorganizować ślub w plenerze, a delikatny deszcz może być tylko dodatkowym atutem ślubnej sesji zdjęciowej.

Z uwagi na duże zainteresowanie ślubami w sezonie letnim, należy brać pod uwagę fakt, że na pewno trudniej będzie znaleźć wolną salę weselną. Stąd też rezerwacji takowej należy dokonać stosunkowo wcześniej, często nawet rok wcześniej albo i więcej. Wracając jednak do kwestii pogody, trzeba niestety brać pod uwagę również to, że w naszym klimacie często dochodzi do jej załamania, a i same upały bywają dość uciążliwe. Dobrze jest więc przygotować się na każdą ewentualność tak, aby ten wyjątkowy dzień nie został popsuty.

Ślub w lecie to także wybór sukni ślubnej zdecydowanie innej niż gdybyście chcieli brać ślub na święta w zimie. I choć materiały, z których są one szyte są takie same, to latem możemy zdecydować się na krótszą sukienkę i mniej zabudowaną, a do okrycia ramion wystarczy delikatny szal. Warto w tej porze roku wybierać raczej suknie ślubne proste, bez zbędnych falban, tiuli i ozdobników. Buty to też istotna część garderoby ślubnej, a latem warto zastanowić się czy nie zdecydować się na obuwie mniej zabudowane, a przede wszystkim takie, które wewnątrz wyścielone jest skórą, aby uniknąć nieprzyjemnych odparzeń. Wszak latem, w wysokich temperaturach nogi szybko puchną, więc warto wziąć buty na nieco niższym obcasie niż klasyczne dziesięciocentymetrowe szpilki. Jeśli zaś chodzi o modę ślubną dla Pana Młodego, to warto wybierać garnitury w jasnych odcieniach, gdyż klasyczna czerń dość mocno przyciąga promienie słoneczne.

Bukiety ślubne powinny być dobierane do pory roku. Dlatego też latem Panna Młoda powinna nieść bukiet ze słoneczników, kalii czy chabrów, a jeśli już bardzo chce mieć wiązankę z róż to dobrze jeśli dodatkiem będą polne kwiatki.

ślub w lecie

źródło: google

Menu weselne jest inne na zimę i inne na lato. Zimą możemy bez problemu podawać cięższe potrawy, kiedy to latem lepiej zdecydować się na posiłki delikatne, łatwostrawne i przede wszystkim takie, które nie będą się szybko psuć pod wpływem wysokich temperatur. Skorzystajcie zatem z tego, co latem oferuje nam Matka Natura i połóżcie na stołach różnego rodzaju owoce, a na danie główne zaserwujcie na przykład ryby.

Jeśli decydujecie się na ślub latem to warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, jednak to jak zorganizujecie ślub zależy tylko i wyłącznie do Was. Dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne, czy nawet jedzenie warto podporządkować temu co w dany momencie pora roku nam daje.