Ślub w Sylwestra

Ślub w Sylwestra
3

Ostatni dzień roku to wyjątkowy czas. Kończy się stare a zaczyna nowe. Dlatego też ślub w Sylwestra może być idealnym pomysłem, który wpasuje się w symbolikę tego dnia. Organizując ślub w sylwestrową noc należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, ale nie jest to niczym skomplikowanym i nie do przeskoczenia, więc może warto?

cudne okazjePo pierwsze ślub w zimie wymaga od organizatorów nieco większego zaangażowania w przygotowania. Sam ubiór przyszłych Nowożeńców musi być dobrze przemyślany i nakrycia wierzchnie są obowiązkowe. Zima to zima i mimo że rzadko tu o deszcz, który tak często jest zmorą par, decydujących się na ślub w lecie, to często silny mróz i obfite opady śniegu mogą nieco utrudnić chociażby transport. Wszystko jednak da się zorganizować i nie martwić o to, że aura będzie nie po Waszej stronie. Wszak momentów, podczas których wy i goście weselni przebywacie na zewnątrz jest niewiele. Wystarczy zrezygnować ze składania życzeń pod kościołem lub wspólnego zdjęcia na świeżym powietrzu, chyba że Wasz fotograf to profesjonalista i szybko poradzi sobie z ustawieniem gości, a sami weselnicy to zorganizowani ludzie, którzy nie będą marudzić, że im zimno.

W samym grudniu dni, w których możecie brać ślub jest niewiele z uwagi na to że ponad połowa miesiąca to adwent, a pierwszy termin ślubu przypada na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. A co jeśli Sylwester wypada akurat w sobotę? Wprawdzie zdarza się to raz na kilka lat, ale jeśli akurat Wam uda się załapać na tak ułożony kalendarz to może warto z tego skorzystać?

Przygotowania do tego dnia w zasadzie niczym nie różnią się od tych, które musicie przejść organizując swój ślub w każdy inny dzień roku. Musicie jedynie zdecydowanie wcześniej poszukać miejsca na wesele, gdyż restauracje co roku organizują imprezę sylwestrową, więc należy zarezerwować lokal aby był on tylko dla Was. Podobnie rzecz się ma podczas ustalania daty w kościele, aczkolwiek jeśli jest to data sobotnia to dzień ten traktowany jest jak każda inna sobota w roku. Inaczej bywa jeśli wybierzemy na ślub np. piątek, wówczas do swojej parafii również trzeba wybrać się wcześniej, aby dowiedzieć się czy istnieje taka możliwość.

ślub w sylwestra

źródło: google.pl

Po załatwieniu formalności związanych ze ślubem, przychodzi czas na organizację samego wesela. Już same zaproszenia ślubne mogą być przygotowane z motywem sylwestrowym - zegar wskazujący prawie północ, srebrne i złote dodatki czy kolorowe konfetti. Dekoracje stołu to również pole do popisu. Każdy stół może mieć swój własny zegar odliczający ostatnie minuty starego roku, a dla każdego z gości weselnych będzie czekać czapeczka i trąbka czy gwizdek i zimne ognie. Dekoracje sali weselnej nie mogą zostać pominięte. Jak Sylwester to na całego. Zobaczycie, że weselnicy będą z przejęciem czekać na północ i to nie ze względu na oczepiny tylko na wejście w Nowy Rok. Oczepiny w takim przypadku następują nieco później jak opadną emocje spowodowane wystrzeleniem korków od szampana i pokazem sztucznych ogni.

Pamiętajcie, że ślub w Sylwestra wiąże się nie tylko z dużo wcześniejszą rezerwacją sali i kościoła,  ale także z umówieniem się z ulubionym fotografem, żeby zabukował sobie noc sylwestrową właśnie dla Was. Zespoły muzyczne też często grają na zabawach sylwestrowych, więc ich też musicie wcześniej poszukać i wpłacić zaliczkę aby mieć pewność że w ostatniej chwili nie zrezygnują. Z uwagi na dość nietypowy termin ślubu musicie brać również pod uwagę wcześnie powiadomienie gości. Miesiąc wcześniej to zdecydowanie za późno bowiem ludzie mogą mieć już zaplanowane wyjazdy lub zarezerwowane miejsca na balach. Dlatego trzy miesiące wcześniej to najbardziej optymalny czas.