Ślub z dzieckiem

Ślub z dzieckiem
6

Na ślub decydują się pary w różnym wieku - bardzo młode, dojrzałe lub te, które na sakrament ten zdecydowały się mając już potomstwo lub właśnie się ich spodziewając. Przyczyn takie stanu rzeczy jest wiele, od sytuacji finansowej po zupełnie świadomą chęć późniejszego zawarcia związku małżeńskiego. Jeśli i wy decydujecie się na ślub z dzieckiem to powinniście poznać kilka wskazówek, dzięki którym taka uroczystość będzie dobrze zaplanowana i nie przysporzy większych problemów.

cudne okazjeO ile dziecko jest już starsze i nie jest bardzo absorbujące tak małe dziecko a tym bardziej niemowlę potrzebuje osoby, która zaopiekuję się nim w trakcie najważniejszych elementów ceremonii i późniejszego wesela. Dobrym pomysłem jest wynajem niani na ślub, aby nie zaprzątać dodatkowo nikogo z rodziny do pomocy przy małym dziecku. Niania weselna poznaje się z rodziną i ich dzieckiem na kilka dni lub nawet tygodni przed ślubem, aby nawiązać więź z nową opiekunką. Niania na weselu nie jest odizolowana z dzieckiem od całej uroczystości, a wręcz przeciwnie powinna być blisko rodziców, jednocześnie umożliwiając im przeżywanie w pełni tej najważniejszej ceremonii w ich życiu.

Weselna niania może być wynajęta nie tylko dla niemowlaka, ale też dla nieco starszych dzieci, chociaż w tym przypadku lepiej jest skorzystać z pomocy osoby jaką jest animator zabaw na weselu. Osoba taka organizuje wszystkim obecnym na weselu dzieciom czas i zabawę wówczas gdy sama zabawa weselna im nie odpowiada. Dobrym pomysłem jest także candy bar na wesele, który na pewno przyciągnie wszystkie dzieci swoimi słodkościami.

Ślub z dzieckiem nie oznacza od razu problemów. Jak zostało wspomniane niemowlęciem zająć się może weselna niania lub bliska rodzinie osoba jak chociażby babcia. Natomiast starsze dzieci mogą objąć ważną rolę na ceremonii jak na przykład sypanie płatków, czy niesienie poduszeczki z obrączkami.

ślub z dzieckiem

źródło: google

Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie to ślub z dzieckiem będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla rodziców jak i dla samych dzieci. Co więcej fotografia ślubna całej rodziny pozostawi wspomnienia na całe Wasze wspólne życie.