Torty weselne

Torty weselne
21

Torty weselne to dość szczególny element każdej uroczystości ślubnej. Organizując wesele powinniśmy dobrze przemyśleć tę kwestię szczególnie pod kątem ilościowym, ale także i jakościowym - wszak na tort weselny czeka każdy z gości, dlaczego więc nie sprawić im radości?

torty weselneTorty na wesele są z reguły proponowane przez restauracje, w której będzie się odbywać wesele, jednak istnieje opcja, gdzie przyszła Para Młoda korzysta w oferty zewnętrznej cukierni. W obydwu przypadkach pojawia się pytanie jaki tort weselny będzie idealny i najlepszy. Smaki i wygląd to zawsze kwestia względna i całkowicie zależy od upodobań i przyszłych Nowożeńców. Postanowiliśmy zatem przedstawić Wam rodzaje tortów weselnych.

Torty weselne rodzaje:

1Tort na stelażu to obecnie najbardziej popularne rozwiązanie szczególnie na weselach, na których spodziewana jest duża ilość gości. Stelaż taki ma kilka pięter i na każdym z talerzy znajduje się osobny tort, który może mieć różne smaki w zależności od decyzji zamawiających. Zazwyczaj stelaże są dodatkowo dekorowane kompozycjami z kwiatów sztucznych lub żywych.

2Tort bez stelaża (angielski), czyli tort który posiada przynajmniej dwa piętra ułożone bezpośrednio na sobie. Taki tort może być okrągły lub kwadratowy z czego każdy z nich może być również wykonany w różnych smakach, ale nie każdy z nich może być zastosowany na najniższym piętrze, gdyż delikatna masa może nie utrzymać kolejnej części. Jeśli jednak zdecydujemy się na delikatne kremy w torcie to warto wciąć pod uwagę tor na stelażu, który będzie stabilniejszy.

3Tort amerykański to prostokątny tort, na którego nakładany jest, w jednym z rogów, kolejny mniejszy w kształcie kwadratu albo na przykład serca. Nie jest to jednak regułą i mniejszy torcik może być ułożony na środku a na nim dekoracja w postaci kwiatów lub figurki Młodej Pary. Zaletą jest łatwość serwowania, a ponadto idealnie nadaje się nie tylko na wesela, ale także na innego rodzaju przyjęcia, czy bankiety.

4Torty muffinkowe to zupełna nowość na weselach. Na specjalnym piętrowym stelażu ustawia się kolejno pojedyncze babeczki, gdzie jedna porcja jest serwowana dla jednego gościa. Z reguły na szczycie stelaża znajduje się osobny mały tort w tym samym smaku co muffinki, aby dopełnić weselnej tradycji kiedy to Młoda Para kroi tort.

torty weselne

źródło: google

Co do smaków tortów weselnych to wybór jest ogromny. Od tradycyjnych śmietankowych i czekoladowych, przez owocowe, po takie zawierające adwokatowe, czy pralinowe. Warto jednak postawić na tradycyjne smaki, gdyż wtedy będziemy mieć pewność, że posmakuje on wszystkim przybyłym gościom.